Aktualności

Luma Ventures partnerem Startup Hub Poland

Luma Ventures została partnerem akceleratora Startup Hub Warsaw. W ramach współpracy Piotr Ciżkowicz oraz Tomasz Cichowicz zostali mentorami 9 start-upów, które dostały się do tegorocznej edycji programu. Przez trzy miesiące mentorzy pomagali spółkom m. in. w budowie skutecznej strategii biznesowej. Jeden z mentorowanych przez Lumę Ventures startupów wygrał 50 000 zł i zajął pierwsze miejsce w finale programu.

Startup Hub Poland to fundacja non-profit, której celem jest wsparcie rozwoju technologicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz promowanie jego globalnej pozycji jako miejsca, gdzie rodzą się przełomowe technologie. W ramach fundacji powstał akcelerator Startup Hub Warsaw, który 2017 r. zorganizował druga edycję trwającego 4 miesiące programu. Wzięło w niej udział 30 wyselekcjonowanych startupów z regionu CEE. W tym roku do akceleratora zgłosiło się 335 spółek.

Wsparcie niefinansowe startupów to jeden z filarów działalności Luma Ventures. Dla funduszu współpraca z Startup Hub Warsaw i czynne zaangażowanie się w rozwój spółek na etapie akceleracji to ważny element budowania ekosystemu startupowego regionu.